
De WoonStore blijft volop in ontwikkeling: ‘iedere keer wat nieuws’
ZakelijkCAPELLE • De WoonStore in Capelle is een begrip in woonaccessoires. Mirjam en Gerjan Rentenaar begonnen 23 jaar geleden hun zaak met outlet, maar bieden inmiddels ook volop nieuw aanbod op woongebied.
“Het gaat goed”, zegt een tevreden Mirjam Rentenaar. “We bewegen mee met de economie, dus dan schakel je iedere keer weer bij naar wat de klant vraagt. Nadat we 23 jaar geleden met 10.000 m2 outlet waren gestart, kwam er langzamerhand meer vraag naar nieuw. Daar speelden we op in. Inmiddels hebben we een combinatie van beide categorieën, want de vraag naar outlet blijft.”
‘We hebben eigenlijk alles wat je maar kan bedenken’
Op de eerste verdieping zijn nieuwe collecties te vinden en op de tweede etage de outlet.
Mirjam hierover: “De merken in de outlet zijn onder andere Zuiver, PTMD, KICKW en Dutchbone, waarop tot 70% korting gegeven wordt. We hebben banken en fauteuils, stoelen, eetkamerstoelen, maar ook lampen, plantenbakken en verlichting. Ook tafelkleden, badmatjes, kaarsen, karpetten, schilderijen en keukenspullen zitten in ons assortiment. Eigenlijk alles wat je maar kan bedenken. En alles is op te pakken en mee te nemen. We hebben geen levertijd, tenzij er iets op maat gemaakt moet worden. Bezorgen is ook mogelijk.”
De WoonStore heeft een vast team aan personeel en ook het restaurant is in eigen beheer.
Mirjam Rentenaar legt uit: “Vroeger was het restaurant verpacht, maar sinds vijf jaar is het van onszelf en staat er eigen personeel. Dat bevalt heel goed. Zo proberen we een compleet concept neer te zetten. Als klanten hier komen winkelen en nog even willen nadenken over hun keuze, kunnen ze terecht in ons restaurant. Verder hebben wij een stylingteam, dat van verschillende units sfeerkamers samenstelt. Ze pakken bijvoorbeeld een bank uit unit 20 en een tafel uit unit 95 en uit een andere unit eetkamerstoelen en lampen. Zo combineren ze alles naar een leuke setting en dat inspireert de klanten.”
‘Het assortiment wisselt snel’
De WoonStore richt zich op een brede doelgroep en heeft van iedere stijl wel wat in huis:
“Het is een enorm wisselend assortiment. Het pand is opgedeeld in units, waarin een assortiment staat van 80 verschillende fabrikanten. Zij wisselen elke week hun collectie. Zij kijken op onze website wat er verkocht is en komen dan de voorraad weer aanvullen. Die kan dan weer heel anders zijn. Als je iets in de winkel ziet staan en je komt een week later terug, loop je het risico dat het weg is. Maar die wisselende collecties maken het natuurlijk ook weer leuk. We hebben veel trouwe klanten en blijven ons ontwikkelen. Iedereen moet vooral eens een kijkje komen nemen.”
Kijk voor meer informatie op www.woonstore.nl of kom gezellig langs in de winkel aan de Lylantse Baan 7 in Capelle aan den IJssel.
Annemarie van der Ploeg
















