
Proef met deelfietsen van start op bedrijventerrein CapelleXL: ‘mooie aanvulling’
Nieuws 261 keer gelezenCapelle – Gemeente Capelle aan den IJssel is maandag een proef gestart met elektrische deelfietsen van Lime op het bedrijventerrein CapelleXL. De pilot duurt een jaar en moet de bereikbaarheid en het fietsgebruik in de stad verbeteren. CapelleXL had al lange tijd de wens om de bereikbaarheid voor werknemers en bezoekers op het bedrijventerrein te vergroten.
René de Blok, voorzitter van CapelleXL, is blij dat de proef nu start. “Een goede verbinding tussen openbaar vervoer en het bedrijventerrein is cruciaal om werknemers uit de auto te krijgen. Met de deelfietsen en de hubs verspreid over het hele bedrijventerrein faciliteren we medewerkers optimaal om gebruik te maken van het openbaar vervoer.”
Betere bereikbaarheid
Verkeerswethouder Rik van Woudenberg namens de gemeente: “Met deze proef van een jaar zetten we een mooie stap richting meer deelvervoer in Capelle. Op verschillende plekken in de stad staan ook al deelauto’s. De deelfietsen zijn een mooie aanvulling. We werken daarbij alleen met vaste parkeervakken, zogenoemde hubs, zodat de fietsen netjes worden gestald. Daarnaast volgen we zorgvuldig hoe vaak de deelfietsen gebruikt worden en of er niet veel overlast is. Na de proef bepalen we of het aanbod van deelfietsen in Capelle wordt uitgebreid.”
Door de combinatie van openbaar vervoer en deelfietsen ontstaat een ‘last mile’-oplossing voor werknemers en bezoekers.
Wethouder Economie Eric Faassen hierover: “Het is belangrijk dat de bedrijven zo goed mogelijk bereikbaar zijn voor het personeel en de klanten. Door deelfietsen aan te bieden voor het laatste stukje van de reis is het openbaar vervoer een reële optie voor werknemers die niet met de auto kunnen of willen rijden. Voor deze doelgroep wordt het aantrekkelijker om bij bedrijven op CapelleXL te werken. Daarnaast zijn deelfietsen voor bestaande ondernemers en werknemers een goed alternatief voor de auto.”
Hubs
De huur van de deelfietsen kan alleen gestart en beëindigd worden in aangewezen hubs. Dit zijn herkenbare parkeervakken voor het stallen van de deelfietsen. Er zijn vier hubs op verschillende plekken bij bedrijventerrein CapelleXL, maar ook bij NS-station Schollevaar. Gebruikers kunnen ook naar Rotterdam fietsen, bijvoorbeeld naar NS-station Alexander.
Van Woudenberg: “De speciale parkeervakken voorkomen overlast en zorgen dat gebruikers netjes parkeren.”




















