
Huis van Capellenaar (42) doorzocht tijdens politieactie tegen bezit kinderporno
NieuwsCapelle - De woning van een 42-jarige man uit Capelle aan den IJssel is doorzocht tijdens een actieweek van de Rotterdamse politie tegen bezitters van kinderpornografisch materiaal. Ook in Dordrecht, Hoogvliet en Rotterdam Noord werden woningen uitgekamd.
De Rotterdamse politie doorzocht de afgelopen week vier woningen in de regio op verdenking van het downloaden, bezitten en/of verspreiden van kinderporno. Eén van de verdachten is een 42-jarige man uit Capelle aan den IJssel. Daarnaast werden woningen doorzocht van een 49-jarige man uit Dordrecht, een 49-jarige man uit Hoogvliet en een 33-jarige man uit Rotterdam Noord.
Gegevensdragers in beslag genomen
Bij alle doorzoekingen nam de politie gegevensdragers in beslag, waaronder telefoons, computers, tablets en usb-sticks. Het Team Bestrijding Kinderporno en Kindersekstoerisme (TBKK) onderzoekt het materiaal. De eerste prioriteit is nagaan of er nieuwe slachtoffers zijn. "Als er nieuwe slachtoffers zijn, dan willen we ze vinden om ze uit een misbruiksituatie te bevrijden en de verdachte te vervolgen", zegt Dennis Sneeuw van het TBKK. Aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Stopgesprekken om erger te voorkomen
Naast de doorzoekingen voerde de politie stopgesprekken met twee mannen uit Rotterdam en Goeree-Overflakkee. Wie kinderpornografisch materiaal bekijkt of downloadt, houdt daarmee de vraag - en het misbruik dat daarachter schuilgaat - in stand. Bovendien kunnen zulke personen zelf uitgroeien tot misbruiker.
"Door de stopgesprekken willen we voorkomen dat deze mannen een stap verder gaan. Om kinderen waar ook ter wereld te beschermen, is het zo belangrijk dit proces te verstoren. De boodschap is duidelijk: zoek hulp, de volgende keer word je opgepakt", zegt Sneeuw.






















