Groepsfoto van het CGK.
Groepsfoto van het CGK. Foto: Aangeleverd

Christelijk Gemengd Koor neemt na 42 jaar afscheid met concert in Dorpskerk

Nieuws

Capelle - Het Christelijk Gemengd Koor Capelle geeft op zaterdag 18 april een afscheidsconcert in de Dorpskerk in Capelle aan den IJssel. Na 42 jaar stopt het koor vanwege ledenkrimp en financiële zorgen.

De Dorpskerk is voor het koor een vertrouwde plek. “Hier repeteerden wij al ruim 42 jaar elke dinsdagavond en daar komt nu jammer genoeg een einde aan”, zegt voorzitter Jan Wink. Het koor werd in 1983 opgericht en maakte de kerk sindsdien tot vaste thuislocatie.

Zwaar besluit

De beslissing om te stoppen viel het bestuur niet licht. Ledenkrimp, vaste kosten en gezondheidsproblemen noopten hen de leden voor te leggen dat het tijd was om te stoppen. De leden stemden volledig in. “Al is het aantal leden gedurende de laatste jaren steeds kleiner geworden, toch klonk ons koor tijdens de concerten nog enthousiast en krachtig”, aldus Wink.

Hij wijst ook op de coronaperiode, waarna het koor met bijna de helft minder leden verder ging. “Ook op die laatste periode mogen we trots zijn. We deden het.”

Bekende liederen

Voor het afscheidsconcert kozen de koorleden liederen die ze in de loop der jaren met veel plezier zongen. Op het programma staan onder meer ‘Een toekomst vol van hoop’, dat tijdens de coronatijd bekendheid verwierf, ‘In his love’, ‘For you are Lord’ en ‘Vleugels’. Daarnaast worden enkele koorherinneringen gedeeld met het publiek.

Het concert staat onder leiding van dirigent Ad de Joode, die het koor ook op de piano begeleidt en een pianosolo verzorgt.

De deuren gaan open om 15:00 uur en het concert zelf begint om 15:30 uur. Iedereen die interesse heeft, is welkom.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Alara Yapar.
Sport 11 uur geleden
Toptalent Alara Yapar (15) verovert synchroonwereld
Afbeelding
Nieuws 13 uur geleden
Van Cappellenhuis doet iconische stoelen in de verkoop: “Tijd voor nieuwe uitstraling”
Yole Rizzo (links) en José van der Knaap in hun geliefde theater.
Nieuws 15 uur geleden
Directieduo Isala neemt afscheid: ‘Het theater zit in ons DNA’
Afbeelding
Nieuws 17 uur geleden
Feestelijke mijlpaal voor Capelse Volkstuin- en Kleinveevereniging Dier en Tuin

Advertenties uit de krant

De presentatie van het coalitieakkoord 2026-2030.
Nieuws 19 uur geleden
Focus op financiële voorzichtigheid en veiligheid in nieuw Capels coalitieakkoord
Afbeelding
Nieuws 23 jun, 12:55
Capelle zet preventieve methode in op 9 locaties kinderopvang in strijd tegen kindermishandeling
Afbeelding
Nieuws 23 jun, 10:59
Familiehuis Schollevaar viert vrijheid met feestelijke middag in Capelle
Afbeelding
Nieuws 23 jun, 08:43
Zomerkoopjes bij BoekenCorner in Capelse Dorpskerk
Foto ter illustratie.
Nieuws 22 jun, 17:11
Gratis ontmoetingsmiddagen voor 55-plussers in Capelle aan den IJssel

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen