Het Emmauscollege.
Het Emmauscollege. Foto: Google Maps

School geschokt door plotselinge dood van twee leerlingen in Capelle

Nieuws

Capelle/Rotterdam - Het Emmauscollege in Rotterdam Oosterflank is geraakt door de suïcide van twee leerlingen, begin deze week. Leerkrachten en medeleerlingen zijn ‘diep onder de indruk’, schrijft de school in een brief aan ouders.

De suïcides vonden plaats op maandagavond en dinsdagmiddag bij de Purmerhoek in Capelle. De leerlingen zaten in het derde en vierde leerjaar.

De school besloot ‘na zorgvuldige afweging’ de ouders op de hoogte te stellen, blijkt uit de brief. Vrienden, medeleerlingen en leerkrachten zijn ‘zeer geraakt’.

Het Emmauscollege heeft deze week voor leerlingen een bijeenkomst georganiseerd, in samenwerking met Slachtofferhulp. Verder doet de school ‘alles wat zij kan’ voor de opvang van leerlingen en personeel. De school roept ouders op om de tragische gebeurtenissen te bespreken met hun kind(eren) en hen in de gaten te houden bij de verwerking.

‘Woorden schieten tekort’

De Capelse burgemeester Joost Manusama heeft gereageerd op de tragische incidenten: “Woorden schieten tekort bij dit drama. Onze gedachten zijn bij de families, vrienden, klasgenoten en iedereen die hen liefhad. Hun verdriet is groot en intens. Wij staan in nauw contact met de politie, de scholen en de betrokken buurten. Samen met partners zoals de GGD en welzijnsorganisaties wordt ondersteuning geboden aan iedereen die geraakt is.”

Over geruchten die de ronde doen, zegt hij: “Uit respect voor de nabestaanden is terughoudendheid op zijn plaats. Zij verdienen rust en ruimte om te rouwen. Daarom doen wij geen verdere mededelingen en roepen wij ook anderen op om niet te speculeren. Wij wensen iedereen veel sterkte in deze moeilijke tijd.”

Het Emmauscollege heeft na de incidenten besloten om op verdere vragen niet inhoudelijk te reageren.

De politie doet vanwege het lopende onderzoek ook geen verdere mededelingen.

Wetsvoorstel: delen van filmpjes wordt strafbaar

Na de incidenten zijn filmpjes gemaakt en verspreid via sociale media. In de Tweede Kamer wordt een wet voorbereid die het delen van dergelijke filmpjes verbiedt. Als de wet aangenomen wordt - een meerderheid lijkt vóór de wet te zijn - kunnen daders een straf krijgen die oploopt tot een jaar celstraf of een boete tot 9000 euro.

Zelfmoordpreventie
Praten over gedachten aan zelfdoding? Dat kan anoniem via telefoonnummer 113, of chat via www.113.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Met foto’s en video 18 uur geleden
Muzikaal feestje tijdens snikheet slot Avondvierdaagse in Capelle-West
Afbeelding
Nieuws 19 jun, 15:13
College ziet niets in wandelpad langs Algeraweg: ‘Geen geld en geen meerwaarde’
Afbeelding
Nieuws 19 jun, 13:45
Capelse bibliotheek podium voor kunstwerk en lezing over de macht van AI
Afbeelding
Nieuws 19 jun, 11:43
A20 komende twee weekenden deels afgesloten: de gevolgen op een rijtje

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 19 jun, 10:17
Rivierweg vier dagen lang deels dicht vanwege festival Capelse Zomer
Archieffoto open dag.
Nieuws 19 jun, 08:05
Open dag bij Buurthuis de Trefhoek na maanden van onbereikbaarheid
Victor van Bronckhorst met een meidenteam dat in het nieuw is gestoken.
Nieuws 18 jun, 12:06
Van Bronckhorst helpt kinderen op Moluks eiland: ‘Ogen stralen van geluk’
Matthijs de Rijke gaat aan de slag als coach bij HCC.
Sport 18 jun, 08:22
Coach Matthijs de Rijke terug op vertrouwde grond bij Hockey Club Capelle
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 16:04
Capelse formatie afgerond: Leefbaar Capelle, PRO en SGP presenteren plannen

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen