• De lange zijde van het Reviusrondeel.
• De lange zijde van het Reviusrondeel. Foto: Google Maps

Woningen Reviusrondeel niet warmer dan 20 graden: ‘Warmte moet eigen keuze zijn’

Nieuws

CAPELLE • In het ‘lange blok’ van het Reviusrondeel stokt de temperatuur in huizen bij 20 graden, hoe hoog de bewoners de thermostaat ook zetten. Volgens verschillende flatwoners is dit al jaren aan de gang, sinds een grote renovatie in het gebouw. “Je zou zelf de keuze moeten hebben hoe warm je het wil hebben in huis.”

Standje 1 of 5 op de thermostaat maakt volgens vier bewoners van het Reviusrondeel geen verschil wat betreft de temperatuur in huis; alleen op de gasrekening is het verschil te merken. “Ik zit met een kleedje om mijn benen, maar er is hier in het blok ook een oudere dame die soms uren met haar rug tegen de verwarming zit in de keuken”, vertelt mevrouw De Vries. “Om het maar een beetje warm te krijgen, want in de kamer lukt dat niet. Je zou als bewoner in staat moeten zijn om zelf te kiezen hoe warm het in je huis is. Voor veel mensen in de flat maakt het niet uit, want zij werken. Wij zijn gepensioneerd en zitten daarom vaker binnen in huis.”

Warmteverlies
Volgens bewoner Herman Snoek gaat onderweg vanuit het stookhuis naar de woningen veel warmte verloren. “In het stookhuis is de temperatuurafgifte 80 graden, terwijl dit in de woningen ongeveer de lichaamstemperatuur is. Dan is het logisch dat je niet boven de 20 graden kamertemperatuur uitkomt.. De route die de warmte aflegt van het stookhuis naar de woningen is lang en ingewikkeld, daardoor blijft te weinig warmte over. Er zijn bewoners die de woonkamer van de rest van de woning hebben afgesloten en met een elektrische kachel aan zitten. Dat is extreem en er wordt niets aan gedaan.”
Mede-bewoner Piet van Wou: “Als je in de badkamer de warme kraan aanzet, kun je rustig even weggaan en over tien minuten weer terugkomen. Dan heb je warm water. Dus al die tijd loopt er koud water weg, maar de gasmeter loopt wél.”

De bewoners hebben geregeld hun beklag gedaan bij woningcorporatie Havensteder, maar voelen zich afgewimpeld. “Waar het om gaat is dat wij als bewoners al jaren klagen dat de temperatuur in de leefomgeving niet hoog genoeg komt”, aldus meneer De Vries. “Daar wordt dan met dedain op geantwoord. Het is een grote organisatie waar je geen gehoor bij vindt. We blijven tegen een muur aan lopen.”  

Radar
Begin december 2023 besteedde het tv-programma Radar aandacht aan dezelfde problematiek in woningen met blokverwarming in heel Nederland. Hoewel de individuele huizen een rekening zouden moeten krijgen voor eigen stookkosten, blijkt in de praktijk dat bewoners nauwelijks inzicht hebben in de totstandkoming van hun gasrekening en door een oneerlijke omrekenfactor op de radiatoren met hoge kosten zitten opgescheept. 

Plan voor verbetering
In een reactie zegt Havensteder het ‘belangrijk te vinden dat bewoners er in huis gerieflijk bij kunnen zitten’. Volgens een woordvoerder is Havensteder actief bezig met het aanpakken van de klachten over onvoldoende warmte in het Reviusrondeel. “Storingen in de collectieve cv-ketels zijn geïdentificeerd en we hebben sensoren geïnstalleerd voor vroegtijdige storingdetectie. Recent onderzoek adviseerde de vervanging van de ketels en het transportnetwerk. We reageren direct op storingen, hebben de stooklijn verhoogd en werken aan een uitgebreid plan met de nieuwe installateur om het comfort in de woningen te verbeteren, inclusief de toevoerleidingen.” Naar aanleiding van het ‘recente onderzoek’ zegt Havensteder te werken aan een plan, al licht de woningcorporatie niet toe wat dat plan precies inhoudt. “De gevolgen moeten vanzelfsprekend verbeteringen in gaan houden.”

Huub Lakerveld

Redactiecoördinator Het Kontakt - IJssel en Lekstreek

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Victor van Bronckhorst met een meidenteam dat in het nieuw is gestoken.
Nieuws 15 uur geleden
Van Bronckhorst helpt kinderen op Moluks eiland: ‘Ogen stralen van geluk’
Matthijs de Rijke gaat aan de slag als coach bij HCC.
Sport 19 uur geleden
Coach Matthijs de Rijke terug op vertrouwde grond bij Hockey Club Capelle
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 16:04
Capelse formatie afgerond: Leefbaar Capelle, PRO en SGP presenteren plannen
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 15:36
Column - Meer inbraken in Capelle

Advertenties uit de krant

Afbeelding
Nieuws 17 jun, 13:39
Kinderwijkraad Schollevaar overhandigt manifest met ideeën voor de wijk aan wethouder
Afbeelding
Nieuws 17 jun, 11:52
De Capelse voetbalclubs op rapport: een overzicht van het seizoen 2025-2026
Afbeelding
112 17 jun, 09:33
Capelse man (47) aangehouden vanwege witwassen
Afbeelding
112 17 jun, 09:04
Reanimatie in zwembad David Lloyd: slachtoffer vermoedelijk onwel geworden
Afbeelding
112 17 jun, 08:26
Capellenaar (18) opgepakt na mogelijke steekpartij in Vlaardings natuurgebied

Download onze app

  • Al het nieuws uit jouw regio
  • Direct op de hoogte
  • Gratis downloaden

Tip de redactie

Heb je een tip, foto of video die nieuwswaardig is? Deel ’m met onze redactie.

Versturen